572135-2020 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för klinisk handledning och kliniska moment
Referensnummer: IBL-2020-00059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80320000 Medicinsk utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Institutionen för Beteendevetenskap och lärande vid Linköpings universitet söker Konsulter för klinisk handledning och kliniska moment till sin utbildningsverksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80590000 Handledning, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen