Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrollansvarig via dynamiskt inköpssystem
Referensnummer: E2017-04570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad genom dess exploateringsnämnd inbjuder leverantörer att inkomma med ansökningar till dynamiskt inköpssystem som syftar till att säkerställa exploateringskontorets behov av kontrollansvarig för olika projekt inom mark och anläggning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen