572157-2020 - ResultatSverige-Falun: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Inredningsarkitekt Högskolan Dalarna
Referensnummer: UH-2020-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Högskolan Dalarna upphandlar inredningsarkitekt. Huvuduppdraget kommer att vara Nya City Campus i Borlänge Centrum.
Det kan komma att bli mindre projekt av samma karaktär över tid, varpå ramavtal kommer upprättas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inredningsarkitekt Högskolan Dalarna