Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Badvaktstjänster
Referensnummer: KS 2020/7724 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98350000 Kultur- och fritidstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser badvaktstjänster i Karlskrona simhall och Rödeby simhall.
Upphandlande myndighet
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Tjänsten
Upphandling avser badvaktstjänster till Karlskrona simhall och Rödeby simhall och utebad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen