572188-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Hemleverans av inkontinensprodukter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distribution av Inkontinenshjälpmedel
Referensnummer: 2021-O001653
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser distributionstjänst av Inkontinenshjälpmedel till patienter i hemmet samt Skånes kommuner, vilket inkluderar inköp, lagerhållning och leverans.