572191-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Hässleholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: HMAB 2022/945
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen