572205-2023 - PlaneringSverige-Simrishamn: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Samordnad Varudistribution 2023
Referensnummer: 23/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför genomförande av upphandling av Samordnad Varudistribution.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 63110000 Godshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för samordnad varudistribution.