Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt aktiebolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Solceller
Referensnummer: SPF2018-040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45261215 Läggning av solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar avrop för projektering, leverans, installation och driftsättning av kompletta solcellsanläggningar inklusive solcellsmoduler, montagelösningar samt all behövlig kringutrustning. I uppdragen ingår överlämnandet av anläggningarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09331000 Solcellsplattor, 09331200 Solcellsmoduler, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen