Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AVFALLSTRANSPORT RAMBO
Referensnummer: 20/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantör ska för RAMBO:s räkning utföra transporter med därtill tillhörande arbetsuppgifter och omfattar RAMBO:s huvudsakliga behov av transporter av avfall från Tyft och Hästesked till både interna som extern mottagningsanläggning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen