572430-2019 - ÄndringSverige-Luleå: Försäkrings- och pensionstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration, Region A
Referensnummer: 2116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är en regionupphandling för Region A; Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen, Region Västerbotten och Region Västernorrland. Upphandlingen avser tjänstekontrakt på pensionsadministration.
Avtalstid är 3 år med option om förlängning 2 + 2 + 1 år. Beräknad avtalsstart är 1.10.2020