572476-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – VVS-konsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – VVS-konsulter
Beskrivning: Uppdraget kan komma att omfatta konsultuppdrag inom arbeten avseende VVS-konsultation, projektering mm vid mindre och större om- och nybyggnationer av hyresrätter och/eller kontorsytor. Objekten är belägna i Solna stad. Omfattning framgår i handling Ramavtal (kontraktsvillkor) § 1.1.
Intern identifierare: SI 2024/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000