572514-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Låssmedstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssystem och Låssmedstjänster
Referensnummer: STK-2022-1358
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att löpande tillhandahålla de låsprodukter och låstjänster som verksamheten har behov av.
Uppdraget omfattar också i att vid behov vara behjälplig vid projektering och implementering av nya låssystem.
Beställarens behov omfattar främst mekaniska lås, men det förekommer visst behov av elektromekaniska lås.