Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel Fårösund
Referensnummer: 2022-014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i AB Gotlandshems upphandling av avtal för yttre skötsel omfattande hårda ytor, grönytor och planteringar samt snöröjning, halkbekämpning, sandupptagning inklusive jourberedskap för vårt fastighetsbestånd i Fårösund.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen