See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemlösning som innefattar ett lager- och logistiksystem för läkemedel samt tillhörande läkemedelsautomater
Beskrivning: Region Halland avser att upphandla en systemlösning som innefattar ett lager- och logistiksystem för läkemedel samt tillhörande läkemedelsautomater som kan hantera de behov som finns för läkemedelsförsörjning och lagerhållning av läkemedel vid regionens sjukhus.
Föregående meddelande: 544218-2023
Intern identifierare: RS231002
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del