Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätet 4, Ny lågstadieskola, Norrköpings kommun, Markentrp.
Referensnummer: UH-2017-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av Lågstadieskola, i 2-plan på ca 3 700 m² (BTA).
Ny miljöbod på 34 m² och nytt förråd på 34 m².
Utvändiga markarbeten enligt markhandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen