2. Förfarande
Förfarande
Titel: Räddningstjänstmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för beställarens kommande behov av inköp och leverans av Räddningstjänstmaterial. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) st delområden. 1. Brandarmartur och strålrör 2. Brandslang 3. Brandkårsmaterial 4. Larmställ och personlig skyddsutrustning
Intern identifierare: Dnr. 41-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111400 Brandräddningsutrustning, 35112000 Räddnings- och nödutrustning, 75250000 Brandkårs- och räddningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000