572625-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten
Referensnummer: UH-2022-540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar planerade och oplanerade byggnadsarbeten såsom om- och tillbyggnader, renoveringar, uppförande av mindre byggnader, bostadsanpassningar, mindre rivningsarbeten och löpande fastighetsunderhåll. Syftet är att täcka merparten av de byggnadsarbeten som kan efterfrågas av verksamheten och som inte bedöms som större byggprojekt eller större enskilda byggentreprenader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggnadsarbeten A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggnadsarbeten B
Del nr: 2
Byggnadsarbeten C
Del nr: 3