Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Engines PBH AW 139
Referensnummer: 18-03412
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50212000 Reparation och underhåll av helikoptrar
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Maritime Administration (SMA) hereby grants you the opportunity to submit a tender for qualification of tenderer regarding procurement of:
Framework for rental engine, repair, overhaul, and replacement spare parts for the P&W PT6C-67C on SMA Leonardo AW139 helicopters
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50630000 Reparation och underhåll av militärfordon, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen