572634-2023 - PlaneringSverige-Hässleholm: Kollektivtrafik på väg
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsinhämtning inför beslut om allmän trafikplikt, Malmö Stad
Referensnummer: 23/2023 trafikplikt
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Informationsinhämtning inför beslut om allmän trafikplikt, Malmö Stad.
Se mer i bifogad pdf-fil "dnr23/2023 trafikplikt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försörjningssektor LUF gällande Informationsinhämtning inför beslut om allmän trafikplikt, Malmö Stad.