Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem (DIS) projektledning
Referensnummer: TN2023/898
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotlands dynamiska inköpssystem för projektledning.
I rollen som projektledare ingår att självständigt ansvara och driva projekt.
Användandet av dynamiskt inköpssystem innebär att ansökande leverantörer först kvalificeras och sedan blir tillfrågade att lämna anbud då ett aktuellt behov uppstår hos Beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen