See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektverktyg Ludvika kommun
Beskrivning: Avtalet omfattar ett projektverktyg som stödjer projektets livscykel från idé till avslut samt uppföljning av effekthemtagning. Verktyget ska nyttjas av alla förvaltningar och bolag inom fastighet samt VA/Renhållning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104358:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48331000 Programvara för projektledning, 48517000 IT-programvara, 72212331 Programvaruutvecklingstjänster för projektledning