57271-2020 - ResultatSverige-Härnösand: Kontorsstädning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Göteborg och Halmstad
Referensnummer: 2 STO-2019/1346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten inbjuder till anbudsgivning avseende städtjänster till kontoren i Göteborg och Halmstad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Göteborg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Halmstad
Del nr: 2