Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Norrlandskusten E4:an korttidsupphandling
Referensnummer: 19/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Norrbotten AB samt Länstrafiken i Västerbotten AB inbjuder härmed till upphandling av tidtabellslagd linjetrafik i trafikuppdraget: "Norrlandskusten, E4-trafiken". Trafikstarten är tidtabellskiftet december 2020. Avtalsslängd. 1 år. Korttidsupphandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen