572724-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsbyråpartner till Visit Sweden
Referensnummer: UH-2020-51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser content-/produktionspartner till Visit Sweden med uppgiften att primärt agera partner för content/always on-innehåll i form av:
— film- och textproduktion
— beställning/produktion av stillbilder
— grafisk produktion för trycksaker
Partnern kommer även att inneha uppgiften att vid behov anpassa framtagna kommunikationskoncept vidare digitalt och i print. Uppdraget kräver en gedigen och bred kompetens inom produktion av content för Visit Swedens digitala kanaler.