572727-2022 - ResultatSverige-Sundsvall: Tjänster avseende fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markingenjörstjänster
Referensnummer: UH-2022-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för markingenjörstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70000000 Tjänster avseende fast egendom, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen