See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning - Klippan 2025 (version 2)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar vinterväghållning kring gator, gång och cykelbanor (GC), samt fastigheter. Tjänsten avser behovsrelaterade insatser vid halk- och snöbekämpning inom Klippans kommun. Upphandlingen är uppdelad i sju delområden.
Intern identifierare: 25/171
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav vinterväghållning
Beskrivning: Dessa krav gäller för alla deltagande kommuner
Intern identifierare: 1773722-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1: Saltslinga lastbil
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 1 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773723-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2: Ljungbyhed
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 2 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773724-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3: Östra Ljungby och Stidsvig
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 3 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773725-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4: Fastighetsobjekt Klippan
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 4 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773726-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 5: Klippan tätort - Norr
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 5 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773727-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Delområde 6: Klippan tätort - Väster
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 6 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773728-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Delområde 7: Klippan tätort - Öster
Beskrivning: Dessa krav är specifika för delområde 7 och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt för detta anbudsområde
Intern identifierare: 1773729-7