572743-2019 - ResultatSverige-VÄSTERVIK: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 94 Konsulttjänster VA
Referensnummer: 19/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster inom VA-området inom följande fackområden: • Processteknik Vatten • Processteknik Avlopp • VA-projektering • VA-modellering • VA-juridik • VA- ekonomi- och taxefrågor • Entreprenadjuridik • Geoteknik och Geohydrologi • Projektledning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen