572748-2020 - ÄndringSverige-Gävle: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Självincheckning, IT-stöd (Hårdvara och Mjukvara)
Referensnummer: RS2019/602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har för avsikt att teckna ramavtal för leverans av Självincheckning där hårdvara och mjukvara ingå enligt beskrivning i upphandlingskontraktet.