2. Förfarande
Förfarande
Titel: Integrerat ledningssystem för kvalitet och informationssäkerhet samt dokumenthantering
Beskrivning: Denna upphandling avser ett integrerat systemstöd för att säkerställa E‑hälsomyndighetens efterlevnad av krav i EU-förordningen om medicintekniska produkter (EU 2017/745) samt HSLF-FS 2022:42 (nationella föreskrifter om NMI) och att vi på ett effektivt och systematiskt sätt uppfyller regulatoriska krav och intressenters krav i enlighet med SS-EN ISO 13485:2016 och SS-EN ISO/IEC 27001:2023. Målet är att kvalitetsledningssystemet ska erhålla certifikat mot dessa standarder
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116667:Lot:1