572966-2018 - ResultatSverige-Södertälje: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-2038 Färsk frukt och grönt
Referensnummer: 18/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Färsk frukt och grönt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03210000 Spannmål och potatis, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222310 Bär, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15870000 Smaktillsatser och kryddor, 15872000 Örter och kryddor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen