Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Busstrafik Huddinge Botkyrka Söderort (E19:2)
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63712100 Busstationstjänster, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Upphandlingen omfattar utförande av busstrafik samt vissa kringtjänster så som trafikinformation, intäktssäkring, skötsel av depå.