2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bildhanteringssystem för digital patologi
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett bildhanteringssystem som ska stödja digital hantering av patologibilder och möjliggöra effektiv, säker och diagnostiskt tillförlitlig granskning av digitala glas. Bildhanteringssystemet ska levereras som en molnbaserad tjänst (Software as a Service, SaaS).
Intern identifierare: RS241714
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72500000 Datortjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48180000 Medicinsk programvara, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000