2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verkstadstjänster 2026
Beskrivning: Brandförsvarsförbunden Storstockholms brandförsvar (SSBF) och Brandkåren Attunda (BA) upphandlar gemensamt ramavtal för verkstadstjänster. Ramavtalet avser ett fullserviceåtagande och innefattar bl.a. förebyggande underhåll samt reparationer av fordon och enheter.
Intern identifierare: 887/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal för verkstadstjänster med fullserviceåtaganden enligt upphandlingsunderlagen
Intern identifierare: 1754059-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Uteslutningsgrunder från deltagande i upphandling
Beskrivning: Uteslutning enligt 13 kap LOU
Intern identifierare: 1754062-1