57317-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - fastighetsjuridik och avtalsjuridik
Referensnummer: UPP-2022/081
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar resursförstärkning inom området fastighetsjuridik med tillhörande
avtalsjuridik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 79100000 Juridiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska konsulter inom området fastighets och avtalsjuridik. Resursförstärkning.