573211-2020 - ResultatSverige-KATRINEHOLM: Byggnation av avloppsreningsverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad av Flens och Malmköpings avloppsreningsverk
Referensnummer: LS-19-032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av Flens och Malmköpings avloppsreningsverk se AFD.1 i administrativa föreskrifter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45252200 Utrustning till reningsverk, 45259200 Reparation och underhåll av reningsverk, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen