573247-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Programvara för nätverk, Internet och intranät
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbpubliceringsverktyg (CMS) som tjänst
Referensnummer: KS-UH/2021:49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nyttjanderätt till ett på marknaden befintligt modulbaserat CMS som är färdigt att tas i bruk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsperiod på två år med möjlighet till förlängning upp till åtta år.