2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikaliehanteringssystem med tillhörande tjänster
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder härmed in till att lämna anbud avseende kemikaliehanteringssystem med tillhörande tjänster. Syftet med upphandlingen är att hjälpa kommunen att uppfylla rådande lagkrav, bevakning av ämnen på aktuella restriktions- och klassificeringslistor samt med utfasning av produkter med oönskade ämnen.
Intern identifierare: 2025-00392
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90713000 Miljörådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48810000 Informationssystem, 90714500 Miljökvalitetskontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000