Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restauratör förrådsbacken
Referensnummer: 201862SRF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55510000 Matsalstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Restauratörstjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55330000 Kafeteriaverksamhet, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Restauratören som ska upphandlas ska driva personalrestaurangen på Oxenstiernsgatan 26, med kringtjänster så som catering, samt driva det café som är beläget i TV-huset, Oxenstiernsgatan 34.