Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vacuum products Getter pumps for UHV, Lot 2 and Low noise mechanical vacuum pumps Lot 4
Referensnummer: V 2021/3191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Lund University invites tenderers to submit tenders for Vacuum products. Products are classified into two lots and tenderers may submit tender for one or several lots.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 38423100 Tryckmätare, 42122450 Vakuumpumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen