573450-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Flygsimulatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement NH90 FFS Training Services
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyra
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Frankrike
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Framework agreement FFS training services SWE NH90
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34741400 Flygsimulatorer, 34152000 Träningssimulatorer
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 20 000 000,00 EUR
exkl. moms