573464-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Sekvenseringsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSekvenseringsutrustning
BeskrivningDenna upphandling avser en sekvenseringsutrustning samt förbrukningsmaterial för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal.
Intern identifierareMT 2025-0019/25RS790
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000