573478-2025 - Resultat
Sverige – Social omsorg med inkvartering – Boende för personer med psykisk funktionsnedsättning 2022, Skåne, Halland, Kronoberg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBoende för personer med psykisk funktionsnedsättning 2022, Skåne, Halland, Kronoberg
BeskrivningUpphandlingen avser enskilda platser i bostad med särskild service/särskilt boende och i hem för viss annan heldygnsvård (korttidsboende) för personer med psykisk funktionsnedsättning enligt 5 kap. 5 och 7 §§ socialtjänstlag (2001:453). Upphandlingen avser placering av vuxna. Upphandlingen omfattar följande delområden: A. Enskilda platser i bostad med särskild service/särskilt boende för personer med psykisk funktionsnedsättning. B. Enskilda platser i hem för viss annan heldygnsvård (korttidsboende) för personer med psykisk funktionsnedsättning.
Föregående meddelande493635-2022
Intern identifierare22/6
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmänna frågor
Intern identifierare1011825-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde A. Enskilda platser i bostad med särskild service/särskilt boende för personer med psykisk funktionsnedsättning
BeskrivningI delområde A omfattas enskilda platser i bostad med särskild service/särskilt boende för personer med psykisk funktionsnedsättning.
Intern identifierare1011827-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde B. Enskilda platser i hem för viss annan heldygnsvård (korttidsboende) för personer med psykisk funktionsnedsättning
BeskrivningI delområde B omfattas enskilda platser i hem för viss annan heldygnsvård (korttidsboende) för personer med psykisk funktionsnedsättning.
Intern identifierare1011826-2