573493-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Köping: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende IT-arbetsplats med tillhörande tjänster 2021
Referensnummer: VMKF-U 2021.125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Dessa uppgifter utgör inte underlag för anbud utan tjänar enbart för översiktlig orientering.
Uppdraget avser ramavtal för succesiva avrop under avtalstiden av datorer, surfplattor, OEM-licenser och tillhörande tjänster för användning i skola och administrativ verksamhet.
För ytterligare information se bifogade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen