573506-2023 - ResultatSverige-Umeå: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Saneringsarbeten
Referensnummer: 2322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ramavtal för service-, underhålls- och försäkringsskadearbeten samt mindre till- och ombyggnadsarbeten avseende sanering (bl a brand, vatten, asbest och mögel) inom AB Bostadens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen