Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrning av lokal för MA-depå 2018
Referensnummer: 2018/00724
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förhyrning av lokaler för en Materialdepå i Blekinge Län
Inklusive den byggentreprenad som hyresavtalet medför, enligt beskrivning i
Förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 52 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70110000 Exploatering av fastigheter, 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen