573572-2019 - ResultatSverige-Borås: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scanning Acoustic Microscope
Referensnummer: 19/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE IVF AB is going to invest in a versatile laboratory scanning acoustic microscope (SAM), a central non-destructive instrument for investigation of both electronic components and adhesive bonds. The current SAM is old (22 years) and can no longer be serviced. It needs replacement with a newer modern SAM.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38500000 Apparater för kontroll och provning, 38517100 Akustiska mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen