See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandkonsult - ramavtal
Beskrivning: Förfrågan avser ramavtal för brandkonsult: att på uppdrag av beställaren upprätta förslag till brandskyddslösningar för olika typer av fastigheter (bostäder / lokaler/verksamheter) samt industri . Uppdragen kan vara nybyggnad, om – och tillbyggnader, alternativa användningssätt av lokaler. Konsulten ska kunna utföra utförandekontroll i samband med utställande av slutbevis.
Föregående meddelande: 229419-2021
Intern identifierare: 21/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000