573625-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra bygg- och anläggningsprodukter
Referensnummer: STK-2019-941
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad inbjuder, genom upphandlingsenheten, intresserade leverantörer att inkomma med anbud, avseende upphandling av hyra bygg- och anläggningsprodukter i enlighet med villkor i detta förfrågningsunderlag.
Denna offentliga upphandling syftar till att ett (1) ramavtal tecknas med en (1) leverantör.