573665-2021 - ResultatSverige-Västervik: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt matbröd och kaffebröd
Referensnummer: U-025-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av matbröd och kaffebröd till Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby, Västervik och Västervik Resort AB. Anbud lämnas per kommun/bolag och avser successiva avrop under avtalstiden. För Oskarshamns kommun kan anbud lämnas per område. Uppgifterna om volym i denna upphandling bygger på kommunernas förväntade förbrukning. Någon garanterad volym kan inte utlovas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen