573670-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städmaterial och kemprodukter
Referensnummer: UH-2022-227
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för avrop av städmaterial, städutrustning, kemtekniska produkter samt viss engångsmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192000 Kontorsmateriel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33741200 Handkräm eller kroppslotion, 33741300 Handsteriliseringsmedel, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 39812000 Polermedel och krämer, 39813000 Skurmedel och -pulver, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39832000 Diskmedel, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdateras inom kort